AK Parti’li Gül İstanbul’daki son anketi açıkladı! Murat Kurum mu, Ekrem İmamoğlu mu?

AK Parti’li Gül’ün açıklamalarından satır başları şöyle; Gaziantep’te çok güzel bir seçim çalışması geçiyor. Ftma Şahin başkanımızın artık ustalık dönemi. Çok güzel projeler sundu, kamuoyuyla çok güzel projeler paylaştı Gaziantepimize. Zaten geçtiğimiz dönemlerde de çok başarılı belediyecilik hizmetleri yaptı. Bu dönemde de hem ulaşımda hem metro projemiz var. Hem şehrin sosyal konutları ve diğer alanlarda çok önemli projeler var. Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin ilk seçimi. Burada Gaziantep her zaman Cumhurbaşkanımıza destek olmuş, AK Parti’ye destek olmuş. İnanıyorum ki tüm ilçelerde Cumhur İttifakı’na destek alacağız.

HATAY’DA ‘GÖKHAN ZAN’ MUAMMASI

Hatay’da özellikle 6 Şubat depreminde ben vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyorum. Yaraları sarmaya devam ediyoruz. Dün Cumhurbaşkanımızın teslim etmek üzere yine bir töreni vardı. Dün itibarıyla 75 bin konutu vatandaşlarımıza teslim ettik. Yıl sonu itibarıyla 200 bin konuta tamamlanmış olacak.

Biz iddialar, dedikodular üzerine bir siyaset inşa etmiyoruz. Bizim çok güçlü bir adayımız var; Mehmet Öntürk. İl Başkanlığımızı yaptı, milletvekilliğini yaptı. Çok başarılı, sevilen, genç.. Hatay ‘gülsün’ diye çok önemli projeler ortaya koydu. Biz Hatay’da da çok iyi bir netice alıp yerel yönetimde bu vizyona sahip dirençli şehirleri ortaya koyacak vizyonu, nasıl Gaziantep’te Fatma Şahin başkanımızın ortaya koyduğu bir vizyon, yerel yönetimdeki başarı diğer tüm şehirlerimiz, AK Parti belediyeciliğin, Cumhur İttifakı belediyeciliğin Hatay’da da biz bu dönem vatandaşlarımızın tercihinin Mehmet Öntürk, Cumhur İttifakı yönünde olacağını görüyoruz. Hem analizler, hem saha bize bunu söylüyor. 

Adaylıktan geldi, gitti, çekildi… Bunların hiçbirisi bizim gündemimizde değil. AK Parti’nin bu tür konularla ilgili hiçbir gündemi yok. AK Parti’nin çok güçlü bir projesi var, vizyonu var, çok güçlü adayları var. Milletimize emhal olmuş bir yaklaşım var. Biz seçimi Hatay’da da alacağız. 31 Mart’ta seçimi iple çekiyoruz.

Malatya’da çok güçlü bir tabanımız var. AK Partimizin Malatya’da çok güzel hizmetlerimiz var. Malatya’nın yaralarının sarılması için Malatya’yı çok iyi bilen bir adayımız var orada da. Malatya’da da kazanacağımızı öngörüyoruz. 

ANKETLER NE DİYOR?

İstanbul’da daha önce şehir meselelerine el atmış çok kıymetli isim var, Murat Kurum. Kentsel dönüşüm nasıl yapılır, her yerde Murat Kurum başkanımızın izi var. Türkiye’nin her yerinde izi var. Çalışkanlığıyla, verdiği vaatleri hatırlayan anlayışıyla… İstanbul’da gündem trafik, deprem, kentsel dönüşüm… İstanbul’un ihmal edilmiş meseleleri var. İstanbul’un sorunlarını kim çözecek?

Gerçek belediyeciliği AK Parti yapıyor, algı belediyeciliği değil. O yüzden İstanbul’da da Cumhur İttifakı’nın bu anlamda ben çok iyi bir sonuç alacağına partilerin tabanlarından da destek vereceklerine inanıyorum. 

Bizim yaptığımız anketlerde 1,5-2 puan Murat Kurum beyin önde olduğunu, özellikle son bir haftalık dönemde çok daha fazla trendin seçime giderken Murat Kurum beyin lehine arttığını görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x